"Агенція Свято", купити феєрверк, салютна установка, піротехніка, фейерверк, купить салют, празничный салют, свадебный фейерверк, Рівне, Луцьк, Львів, купити святковий салют, купити салют оптом, купить петарды

Requirements

м. Рівне
КС (067) 847-1021
МТС (050) 538-7721 Олександр
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(096)332-54-49 Мар'ян

Словник піротехніки та феєрверків

Словник феєрверків та піротехнічних виробів

Феєрверк

1. ФЕЄРВЕРК Даль  

ФЕЄРВЕРК ФЕЄРВЕРК м. німецькі. потішні вогні; фейерверочний, до сього що відноситься. Фейерверкер, хто робить забавні вогні; | | артилерійський унтер; фейерверкерскій, до них относящ.

2. Феєрверк Брокгауз і Ефрон    

Феєрверк, запальний снаряд, що вживається для ілюмінацій і тому подібне

3. Феєрверк Вікіпедія

Феєрверк (нім. Feuerwerk, від Feuor - вогонь і Werk - справа, робота), декоративні вогні, одержувані при спалюванні піротехнічних складів, що містять солі металів, що забарвлюють полум'я в різні кольори. Ф. - вогненні фігури, химерно змінюють колір і форму, фонтани іскор; часто супроводжуються звуковими ефектами (хлопки, холості постріли). Мистецтво Ф. було відомо в Китаї і Індії за декілька століть до і. е.. Перша з країн Європи, де виготовляли Ф., - Італія. Відомий пуск крупних Ф. у Італії (Віченца, 1379), Німеччині (Аугсбург, 1519), Англії (Уорік, 1572), Франції (Фонтенбло, 1606 і 1612). Виробництво виробів для Ф. (бенгальських вогнів, ракет і т.п.) виникло в Японії (17 в.) І Європі (18 в.). У Росії перший Ф. був спалений в 17 ст. (1674, м. Устюг).

Використовувані для Ф. вироби складаються зазвичай з картонного або пластмасового корпусу, вишибного і запалювальної порохових зарядів і піротехнічних циліндриків або кульок (звездок), до складу яких входять окислювачі, що забарвлюють полум'я солей і горючих - цементаторов. Піротехнічні вироби наземної дії використовуються для отримання вогняних фігур: "водопадів", "фонтанів", "емблем", "гасел". Контури різних картин виходять при горінні безлічі кольорових піротехнічних свічок, які монтуються на дерев'яних або металевих каркасах.

Літ.: Солодовников В. М., Піротехніка. Виробництво і спалювання фейєрверку, М. - Л., 1938; Шидловський А., Сидоров А., Антонов В., Мистецтво управління вогнем, "Наука і життя", 1971, № 6; Fireworks, N. Y., 1972.

Піротехніка

1. Піротехніка Брокгауз і Ефрон
        Піротехніка, (піротехнія) приготування горючих складів і сожіганіе їх для отримання певного сигналу або ефекту; ділиться на: 1) військову і 2) потішну. Матеріалами служать: вугілля, сірка, селітра, бертолетова сіль, солі барію, стронцію, міді, кальцію, порох, деревні і металеві знижки і т. п. З фейерверочних фігур: 1) шлаги на відомій висоті дають постріл; 2) фонтани викидають стовп іскор у вигляді дощу; 3) китайське колесо (саксонське сонце) крутиться на стрижні; 4) помпфейер або римська свічка періодично з пострілом викидає кульку кольорового вогню; 5) фігурна свічка горить кольоровим полум'ям; 6) дукери і квекарі, бігають і пірнають у воді , під кінець роблячи постріл; 7) ракети плавно піднімаються, утворюючи стрічку іскр, і викидають сніп кольорових кульок або роблять постріл.
       

2. Піротехніка Вікіпедія
        Піротехніка (від грец. Pýr - вогонь і техніка), галузь техніки, пов'язана з виробництвом і застосуванням вогневих складів і споряджали ними виробів.

        У військових цілях застосовуються: освітлювальні піротехнічні склади (ПС), фотосуміші, трасуючі і сигнальні, запалювальні, а також димові ПС (див. димоутворювальною речовини). ПС використовуються і для імітації на полі бою розривів снарядів, гарматних пострілів, атомного вибуху і т.д.; відомі також ПС інфрачервоного випромінювання.

        У промисловості термітні ПС (див. Алюмінотермія і Терміт) використовуються для зварювання рейок, труб, електричних проводів, а також при виробництві різних сплавів (ферохрому і ін). ПС застосовуються для "накачування" лазерів, створення цезієвої плазми, при дослідженні верхніх шарів атмосфери. Іноді ПС служать для одержання газів: кисню (хлоратниє шашки), водню та ін Склади, використовувані при виробництві сірників, також є одним з видів ПС. Сигнальні ПС (аварійні сигнали) знаходять застосування на різних видах транспорту. ПС використовуються при кінозйомках і для виготовлення феєрверків.

        У сільському господарстві ПС служать для обкурювання рослин (особливо цитрусових), боротьби з шкідниками, дезинфекції овочесховищ і винних бочок (сірчані шашки) та ін цілей; розроблені і застосовуються протиградові склади.

        Основою більшості ПС є подвійні суміші окислювача з пальним, проте є багато складів, в яких пальне лише частково згорає за рахунок кисню, що міститься в окислювачі, і частково - за рахунок кисню повітря. У високотемпературних ПС як горючі компоненти використовуються Mg, Al та їх сплави, рідше Ti і Zr; в димових складах - головним чином органічні речовини. Окислювачами в ПС служать найчастіше нітрати і перхлорати. У термітних ПС як окислювачі використовуються оксиди металів (Fe3O4, MnO2 та ін); в димових ПС окислювачем є хлорат калію - бертоллетова сіль (див. Хлорати). Крім окислювача і пального в ПС, як правило, вводять різні добавки: солі, що забарвлюють полум'я, органічні барвники (для одержання сигнальних димів), єднальні (для додання спресованим ПС необхідних механічних властивостей), флегматизатора і стабілізатори (для забезпечення безпеки при виготовленні і зберіганні ПС). Більшість ПС, особливо хлоратниє і перхлоратниє, володіють вибуховими властивостями.

        Піротехнічний ефект (у тому числі і швидкість горіння ПС) залежить від ступеня подрібнення компонентів, ретельності змішення, ступеня ущільнення ПС, а також від конструкції вироби. Змішання компонентів і ущільнення ПС пожежо-і вибухонебезпечні. Заповнення ПС картонних або металевих гільз виробляється найчастіше на пресах, рідше шнекованіем або заливкою. Займання піротехнічних виробів здійснюється запалювальної ПС, димним порохом, стопіном.

        Теплота згоряння ПС (містять окислювачі) 1,2-8,4 Мдж / кг (300-2000 ккал / кг), температура горіння від 400 до 3500 ° С; швидкість горіння спресованих ПС від 0,5 до 20 мм / сек (при тиску 1 кгс/см2).

        Літ.: Шевчук М. К., Запальні засоби і захист від них, М., 1961; Лихачов В. А., Піротехніка в кіно, 2 изд., М., 1963; Допоміжні системи ракетно-космічної техніки, пров. з англ., М., 1970; Шидловський А. А., Основи піротехніки, 4 видавництва.,, М., 1973; Clark F. P., Special effects in motion pictures, N. Y., 1966; Ellern Н., Military and civilian pyrotechnics, N. Y., 1968; Lancaster R., Shimizu Т., Fireworks, N. Y., 1972.

Петарда

       1. Петарди Даль

       Петарди Петарди ж. франц. короб, бляшанка, начинена порохом, для вибуху чого-небудь. Петардою підривають ворота, палісади ...
       

       2. Петарда Брокгауз і Ефрон
        Петарда, франц., Невеликий розривний сигнальний снаряд ...

       3. Петарда Вікіпедія
      Петарда (франц. pétard, від péter - розриватися з тріском), заряд спресованого димного пороху, що поміщається в металеву або картонну оболонку. П. використовується: у капсульних втулках (див. Капсуль) для передачі вогню від капсуля-запальника пороховому заряду, що знаходиться в артилерійській гільзі; в дистанційних трубках для передачі вогню від замедлітельного складу капсулю-детонатора; для створення звукових ефектів при фейєрверку (застаріла назва - шлаг). Даний тематичний словник створений по матеріалах "Яндекс-словники"

Бенгальський вогонь

        Бенгальський вогонь Брокгауз і Ефрон
      Бенгальський вогонь, різнокольорові феєрверки вогні; полум'я суміші з хлорнувато-кислої-калієвої солі (бертолетової солі), сірки, деревного вугілля і солі оскільки л. металу (азотнокислий стронцій, барій ...

        Бенгальський вогонь Вікіпедія
    Бенгальський вогонь, піротехнічний склад, що містить азотнокислий барій (окислювач), порошкоподібні алюміній або магній (пальне), декстрин або крохмаль (цементаторов) і оксидовані залізні чи сталеві тирсу. Склад наносять на відрізки залізного дроту, отримуючи т. н. бенгальські свічки. При підпалюванні Б. о. повільно горить, розкидаючи яскраві, блискучі іскри (догоряють на повітрі частки металу)

Додати коментар


Захисний код
Оновити